Telefon: 0 346 512 1491 Belgegeçer: 0 346 512 1492 sarkisla@cumhuriyet.edu.tr

Menü

DUYURULAR

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Duyuru Başlangıç Tarihi : 04.12.2017 - Duyuru Bitiş Tarihi : 31.10.2019

 
Şarkışla Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulunda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi.
Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen programda konuşan Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nevzat Balıkçıoğlu, toplumun ayrılmaz bir parçası olan engellilerin umutlu ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkanlara kavuşturulmasının devletin öncelikli görevleri arasında yer aldığını söyledi.
Engellilerin üretken bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri konusunda sivil toplum kuruluşlarına ve sorumluluk taşıyan her insana görev düştüğünü dile getiren Balıkçıoğlu, "Her insan bir engelli adayıdır, bu sözü duyduğumdan beri, engellilere ve kendini engelsiz sanan bizlere bakış açım açıkçası çok değişti." dedi.
Cumhurbaşkanlığının engellilerle ilgili olarak hazırladığı video gösteriminin sunulduğu programda, öğrencilerden Hüsne Kılıçoğlu, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı.
Öğretim görevlisi Hamdi Karakaş ise programı hazırlayanlara teşekkür ederek, "Diğer arkadaşların bu olayı görmeleri, bizim için bir farkındalık yaratmaları güzel bir duygu. Bizi de bu günlerde hatırladıkları için öğrenci arkadaşlara teşekkür ediyorum." dedi.
Programın sonunda engellilerle empati amacıyla okul müdürü Balıkçıoğlu, bir süre tekerlekli sandalye kullanmaya, öğretim görevlileri de koltuk değnekleriyle yürümeye çalıştı. Kaynak: Kemal Erdoğmuş


GÜNCEL DUYURULAR