Duyurular

BENİM GÜZEL PAPUÇLARIM

 Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı koordinatörlüğünde ilçedeki anaokulu öğrencileriyle özel eğitim sınıfı öğrencileri için “Benim Güzel Papuçlarım” adlı tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.

Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde gösterimi yapılan tiyatro oyununa ilçe Kaymakamı Akif PEKTAŞ, Belediye Başkanı Yardımcısı Cihat GÜNDOĞDU, Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nevzat BALIKÇIOĞLU, öğretim görevlileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan program üç farklı etkinlikle zenginleştirildi. Etkinliklerden ilki Benim Güzel Pabuçlarım adlı tiyatro oyunun gösterimiydi. İkinci etkinlik Atatürk İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencileriyle çocuk gelişimi programı öğrencilerinin birlikte sergiledikleri Zeybek oyunu ve oyun sonrasında özel eğitim sınıfı öğrencilerine hediyelerinin verilmesiydi. Çocuk gelişimi programı öğrencileri özel eğitim sınıfında öğrenim görmekte olan öğrenci kardeşlerinin hayallerini öğrendiler ve bu hayalleri gerçekleştirmeye yönelik bir çalışma başlattılar. Çalışma sonucunda 26 öğrencinin hayallerini kurdukları araç gereçler, oyuncaklar hazırlanarak programda öğrencilere verildi. Son etkinlik olarak da Öğretim Materyalleri konulu sergi açılışı gerçekleştirildi. Çocuk gelişimi programı 2. Sınıf öğrencilerinin çeşitli dersler kapsamında hazırladıkları materyaller misafirlere tanıtıldı.